Saame tuttavaks uue Nõmme linnaosavanemaga

Nõmme linnaosavanem Lauri Paeveer

Umbes kuu aega tagasi küsiti minult, kas oleksin valmis asuma tööle Nõmme linnaosa vanema ametis. Pärast lühikest mõttepausi vastasin jaatavalt ning alguse sai põnev teekond, mis loodetavasti kestab järgmised neli aastat. Teekonnal olles lähtun mõttest olla Nõmme esindaja linnas, mitte linna esindaja Nõmmel.

Olen paljuski üles kasvanud maal – nii väikelinnas Jõgeval kui Kauksis Peipsi järve kaldal, kuid sünnilt olen siiski Tallinna poiss. Sümboolne fakt minu elust on seegi, et esimesed 18 aastat elasin Nõmme teel – ehk siis teel Nõmme poole. Päriselt nõmmelane olen küll alles neljandat talve, kuid soov siia oma kodu luua oli meie peres juba pikalt küpsenud.

Tööalaselt olen viimased 15 aastat tegutsenud ettevõtjana ja saanud kaasa lüüa mitmete ettevõtete loomise ja kujundamise juures elades nende heale käekäigule siiani kaasa. Aga lähemad sõbrad ja tuttavad teavad, et õpilas- ja üliõpilasliikumisest alguse saanud ühiskonnaasjades kaasarääkimise „pisik“ on mind alati saatnud. Mistõttu tundsin, et praegu on õige aeg uueks väljakutseks ja otsustasin oma kodukandi arengule õla alla panna.

Leian, et Nõmme ei peaks olema perifeerne linnaosa, kuhu aeg-ajal jõuavad üksikud investeeringud, vaid see peaks olema Tallinna arengu prioriteet. Nõmme keskpunkt tuleb kujundada kaasaegseks asumikeskuseks, kuhu tullakse mitte ainult turule toidukraami ostma, vaid ka perega väärtaega veetma, sõpradega kohtuma ning kultuurielamusi otsima. Pean silmas Nõmme keskuse arhitektuurilist, logistilist ning kultuurilist kaasajastamist Nõmme omas vaimus ja võtmes. Usun sellesse, et mõelda tuleb suurelt ning samas varuma kannatust, sest muutused ei sünni ühe, kahe või isegi viie aastaga. See kõik võtab aega, kuid algust tuleb teha juba nüüd.

Nõmme on väärika ajalooga linn, millel on võimalus kasvada ja areneda veelgi paremaks, hoolivamaks ja elanikega arvestavamaks elupaigaks. Nõmme areneb ja seda ilmestab väga hästi kaasava eelarve vastne võiduprojekt – Nõmme suusahüppetorni K50 hüppemäe visioon – milles on lennukust, julgust ning oskust siduda vana ja uus! Linnaosa valitsus tänab kõiki, kes kaasava eelarve projekte ette valmistasid ning oma hääle andsid.

Minu suur soov on nõmmelaste ja linnaosa vahelist suhtlust oluliselt parandada – hakkan tööle selle nimel, et linnaosas toimuv ja tehtav oleks lihtsasti kättesaadav ja ajakohane. Teisalt julgustan kõiki teid oma ettepanekutest, nägemustest, muredest ja rõõmudest mulle ja linnaosa töötajatele teada andma. Vaadates teineteise poole avatud südame ning sõbraliku naeratusega läheb ka suhtlus ja meievaheline koostöö aina paremaks.

Soovin teile rahulikke pühi lähedaste seltsis ning peatse kohtumiseni uuel aastal!